PANORAMATICKÝ OKRUH


Dospelá osoba 24 € Dieťa 3-12 r. 12 € Dieťa do 3 r. 0 €

Ak už ste sa rozhodli navštíviť naše hlavné mesto Bratislavu, máte radi nádherné panoramatické výhľady, ale odrádza vás náročné stúpanie, tak vám určite odporúčame práve tento okruh. Len z našich Prešporáčikov® Oltimer v lete s otvorenou strechou a v zime vykurovaných si môžete vychutnať krásy Bratislavy. 

Vaša trasa vedie od krásnej historickej budovy Slovenského národného divadla, okolo námestia nežnej revolúcie so Starou tržnicou, cez námestie SNP s množstvom historicky významných budov a kostolov až k Úradu vlády Slovenskej republiky, kde sa nachádza fontána „Družba“  v tvare lipového kvetu, ktorá je najväčšou fontánou v Bratislave. Architektonicky zaujímavou je aj budova Slovenského rozhlasu v tvare obrátenej pyramídy a budova Národnej banky Slovenska. Uvidíte aj sídlo našich prezidentov  Grasalkovičov palác. A pôjdeme aj  cez historickú ulicu Starého Mesta – Palisády kadiaľ sa dostaneme až k pamätníku Slavín, kde budete mať 15 minútovú prestávku. Tento majestátny pamätník vysoký 40 metrov a vyrobený zo žuly, bol postavený na počesť padlých vojakov z druhej svetovej vojny.  Cestou na Slavín vláčikom Prešporáčikom uvidíte niekoľko nezabudnuteľných vyhliadok na Staré Mesto, ale aj na novo vybudovanú časť v štýle 21. storočia, ktoré sú pre tento okruh charakteristické. 

Potom vás zvezieme dole k Bratislavskému hradu, kde budete mať počas 20 min. prestávky možnosť navštíviť hradné nádvorie, očarujúcu barokovú záhradu a urobiť si tie najkrajšie fotografie na panorámu Starého Mesta, most UFO, alebo zlatú korunu na Michalskej veži.  Navštíviť môžete aj terasu pred Parlamentom, z ktorej uvidíte až na územie Rakúska. Okruh bude pokračovať po Zámockej ulici, nábreží Dunaja až k moderným budovám nákupného centra Eurovea a Nového divadla. Uvidíte aj prvú slovenskú univerzitu na Šafárikovom námestí a historickú budovu Slovenskej filharmónie na Nám. Ľudovíta Štúra, zakladateľa slovenského jazyka. Okruh končí na Hviezdoslavovom námestí, na mieste kde ste nastúpili.

Lístky si môžete zakúpiť v našej kancelárii na Panskej 37, alebo pri našom predajnom vozíku na Hviezdoslavovom námestí (pri historickej budove Slovenského národného divadla). V sezóne aj  u predajcu na Rybnom námestí.  Ak ste skupina, je lepšie si jazdu vopred na určitý čas a dátum objednať.

Kapacita:

144 miest (26, 26, 27, 27, 27, 11 miestne Prešporáčiky)

 

Prevádzkové hodiny: 

CELOROČNE (mimo 24.12. a 25.12.)

09:00 – 18:00 SEZÓNA 1.3. – 31.10. 

10:00 – 16:00 MIMOSEZÓNA 8.1. – 29.2. a 1.11. – 7.1.

 

Odporúčame navštíviť:

Bratislavský hrad – nádvorie a barokovú záhradu 

 

Dóm sv. Martina – korunovačný kostol 11-ich uhorských kráľov vrátane Márie Terézie a ôsmich kráľovských manželiek

 

Primaciálny palác –  so zrkadlovou sálou a zbierkou tapisérií zobrazujúcich starogrécky príbeh o tragickej láske Leandra a Héry

 

Krenova pasáž – chodník nad priepasťou, tvorený ilúziou/odrazom zrkadiel z „nekonečných stien“ kníh

 

Slovenskú národnú galériu

 

Slovenské národné múzeum

 

Slovenský národný salón vín – ochutnávka tých najlepších slovenských vín

 

Múzeum dopravy

 

Múzeum hodín

 

Operu, chrámový koncert alebo divadlo

Vojenské bunkre – z obdobia 2. svetovej vojny

Čítať viac

SKUPINOVÁ REZERVÁCIA (od 10 os.)

Objednavka SK

Kapacita

HRADNÝ + PANORAMATICKÝ OKRUH
6 vozidiel: kapacita 144 miest (26,26,27,27,27,11)
OKRUH STARÝM MESTOM
3 vozidlá: kapacita 30 miest (12,12,6 miestne)