O nás

Zakladateľ spoločnosti Tour4U (Cacaotur)a hlavný konštruktér Dušan Šmidák má celoživotné skúsenosti s turizmom v hlavnom meste Slovenska, Bratislave. Začínal ako majiteľ autobusu, ktorým poskytoval záujemcom prehliadky mesta v spolupráci s profesionálnymi sprievodcami. Jeho nadšenie pre históriu, kone a turizmus spojené s víziou poskytovania netradičnej formy prehliadok pre turistov, ktorí v Bratislave dovtedy nič také zažiť nemohli, viedlo v roku 1997 k založeniu rodinnej spoločnosti a k spusteniu prehliadok mesta dobovými kočmi. Neubehlo veľa času a prehliadky kočmi sa stali jednou z najpopulárnejších  atrakcií spojenou so spoznávaním Bratislavy.

V tomto období p. Šmidák za pomoci svojej rodiny a Starého mesta vybudovali základy dnešnej najúspešnejšej Slovenskej značky vyhliadkových vozidiel Prešporáčik® Oldtimer. V čase, keď popularita prehliadok historickými kočmi dosiahla svoje maximum (v centre mesta jazdili celkom 3 koče) a nestíhala pokrývať dopyt zákazníkov,  p. Šmidák sa začal zamýšľať, ako zabezpečiť prehliadku mesta, čo najviac záujemcom a zachovať pri nej dobovú atmosféru poskytovanú kočmi.

Nápad sa zrodil vo chvíli, keď uvidel na starej pohľadnici namaľované dobové auto – veterán, ktorý na začiatku 20teho storočia premával po Bratislave. Vyzbrojený odhodlaním, jasnou predstavou a starou „Škodovkou 1203“ sa v roku 2001 pustil do práce a vlastnoručne nielen navrhol, ale aj skonštruoval prvý dobový Prešporáčik® Oldtimer,  ktorý brázdi aj tými najužšími uličkami Starého mesta Bratislavy a stal sa historickou ikonou Bratislavy. K prvému prototypu Prešporáčik® Oldtimer sa postupne pridali ďalšie dva, a vznikol tak kompletný vozový park pre okruh historickým centrom Bratislavy. Samozrejme myslelo sa už vtedy na ekologický pohon. Obrovský úspech staromestského okruhu podnietil dopyt po rozšírenom okruhu a predovšetkým po prehliadke až k Bratislavskému hradu. V spolupráci s Magistrátom hlavného mesta Bratislavy sa už pod značkou Tour4U podarilo vytvoriť súčasnú trasu hradného okruhu, po ktorej premáva už 8 unikátnych vozidiel Prešporáčik® Oldtimer,  s celkovou kapacitou viac ako 200 miest. Súčasťou všetkých vozidiel na „Staromestskom okruhu“ aj na „Hradnom okruhu“ je aj audio sprievodca profesionálne nahraný rodenými rečníkmi v 19 jazykoch, vrátane okruhu pre deti od významného slovenského spisovateľa Ľ. Feldeka.

Služby Prešporáčika si pochvaľuje viac ako 200 000 návštevníkov z celého sveta, ktorí k nám zavítajú každý rok. My v Tour4U sa vždy zamýšľame nad tým, ako vytvoriť čo najlepší zážitok a zahrnúť čo najviac poznatkov a zážitkov pre ľudí, ktorí prišli navštíviť naše hlavné mesto Bratislavu. Naše produkty a služby vytvárame v prvom rade tak, aby zodpovedali týmto požiadavkám, pretože nám na nich nesmierne záleží a práve tento prístup nám priniesol súčasný úspech.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám umožnili robiť to, čo robíme najradšej.

Váš tím Tour4U.