OKRUH UFO A MODRÝ KOSTOLÍK


Dospelá osoba 26 € Dieťa 3-12 r. 16 € Dieťa do 3 r. 0 €

Naskočte na červený Prešporáčik® Oldtimer a vyskúšajte nový prírastok do nášho portfólia – okruh UFO! Začíname jazdou cez ikonický most Slovenského národného povstania. Jedinečná konštrukcia mosta pozostáva za systému lán, ktorá visí nad Dunajom bez akýchkoľvek podporných pilierov vo vode.  

Cesta bude pokračovať k najväčšiemu výstavisku na Slovensku INCHEBA. Výstavisko malo byť sídlom špecializovaných medzinárodných chemických veľtrhov, z čoho pochádza jeho názov – IN ako International, CHE ako Chemical, a BA ako  Bratislava. 

Zavezieme vás pod vyhliadkovú vežu UFO, kde budete mať 20 minútovú prestávku, aby ste sa výťahom vyviezli do výšky 95 metrov a vychutnali si jedinečný, 360° výhľad. Je na vás, či budete z hora obdivovať historické centrum, televíznu vežu Kamzík, pamätník druhej svetovej vojny Slavín, alebo sa pokúsite vidieť cez lužné lesy až do Rakúska. Návšteva tejto budovy je jednou z „must see“, ktoré by mal každý cestovateľ absolvovať pri návšteve hlavného mesta Slovenska.

 

Trasa bude pokračovať okolo reštaurácie Leberfinger, kde kedysi večerali cisár František Jozef I. a Napoleon Bonaparte, popri Sade Janka Kráľa – najstaršom verejnom parku, ktorý bol vždy centrom  spoločenského a kultúrneho života obyvateľov mesta.

Počas jazdy cez most Apollo, ktorý nesie meno bývalej bratislavskej rafinérie a ktorý ako jediná európska budova v roku 2006 získal prestížne ocenenie Opal Awards,  sa pred Vami otvorí pôsobivá panoráma nábrežia Dunaja od Bratislavského hradu, historické centrum až k budovám 21. storočia na „bratislavský Manhattan“. Moderná štvrť mesta s prvým mrakodrapom na Slovensku, novostavbou Slovenského národného divadla, nákupným centrom Eurovea a SKY PARKOM  spája odkaz minulosti s ikonickými stavbami modernej architektúry.

 

Vaša jazda vláčikom Prešporáčikom bude pokračovať k očarujúcemu Modrému kostolíku „perle secesnej architektúry“. Táto budova je jednou z najvyhľadávanejších turistických atrakcií Bratislavy.  

Na Šafárikovom námestí vám ukážeme prvú slovenskú univerzitu, Univerzitu Jána Amosa Komenského, a potom sa po nábreží vrátime k sídlu Slovenskej filharmónie a k historickej budove Národného divadla, kde sa naša cesta začala a kde aj končí. 

 

Lístky si môžete zakúpiť v našej kancelárii na Panskej 37, alebo pri našom predajnom vozíku na Hviezdoslavovom námestí (pri historickej budove Slovenského národného divadla). V sezóne aj  u predajcu na Rybnom námestí.  Ak ste skupina, je lepšie si jazdu vopred na určitý čas a dátum objednať.

Kapacita:

144 miest (26, 26, 27, 27, 27, 11 miestne Prešporáčiky)

 

Prevádzkové hodiny: 

CELOROČNE (mimo 24.12. a 25.12.)

09:00 – 18:00 SEZÓNA 1.3. – 31.10. 

10:00 – 16:00 MIMOSEZÓNA 8.1. – 29.2. a 1.11. – 7.1.

 

Odporúčame navštíviť:

Bratislavský hrad – nádvorie a barokovú záhradu 

 

Dóm sv. Martina – korunovačný kostol 11-ich uhorských kráľov vrátane Márie Terézie a ôsmich kráľovských manželiek

 

Primaciálny palác –  so zrkadlovou sálou a zbierkou tapisérií zobrazujúcich starogrécky príbeh o tragickej láske Leandra a Héry

 

Krenova pasáž – chodník nad priepasťou, tvorený ilúziou/odrazom zrkadiel z „nekonečných stien“ kníh

 

Slovenskú národnú galériu

 

Slovenské národné múzeum

 

Slovenský národný salón vín – ochutnávka tých najlepších slovenských vín

 

Múzeum dopravy

 

Múzeum hodín

 

Operu, chrámový koncert alebo divadlo

Vojenské bunkre – z obdobia 2. svetovej vojny

Čítať viac

SKUPINOVÁ REZERVÁCIA (od 10 os.)

Objednavka SK

Kapacita

HRADNÝ + PANORAMATICKÝ OKRUH
6 vozidiel: kapacita 144 miest (26,26,27,27,27,11)
OKRUH STARÝM MESTOM
3 vozidlá: kapacita 30 miest (12,12,6 miestne)