VEĽKÝ HRADNÝ OKRUH


Dospelá osoba 16 € Dieťa 3-12 r. 8 € Dieťa do 3 r. 0 €

Vydajte sa s nami dobovými Prešporáčikmi® Oldtimer na Hradný okruh v Bratislave. Priblížime Vám históriu Bratislavy tak, ako ju nepoznáte. Začiatok okruhu je v blízkosti historickej budovy SND, na námestí Eugena Suchoňa. Lístky je možné si zakúpiť u našich predajcov označených logom Tour4U, ktorí Vás oboznámia s najbližším možným termínom odchodu na okruh a zabezpečia Vám rezerváciu miesta hneď po zakúpení lístka. Po zapojení slúchadiel s možnosťou výberu audio sprievodcu až v 24 jazykoch, vrátane okruhu pre deti od významného slovenského spisovateľa Ľ. Feldeka, budete pripravený na štart.
Počas Hradného okruhu Vám ukážeme nielen širšie centrum Bratislavy, ale samozrejme aj Bratislavský hrad. Začneme historickou budovou Slovenského Národného Divadla s Ganymedovou fontánou, ktorá je opradená gréckou mytológiou. Prejdeme popod „Manderlák“, prvú výškovú budovu Bratislavy, popri historickej budove pošty, ktorá slúži svojmu účelu dodnes, až ku kostolu Najsvätejšej trojice k Trinitárom. Odtiaľ už budeme vidieť začiatok Obchodnej ulice, vyhľadávanej promenáde Bratislavy plnej obchodov a reštaurácií. Uvidíme Blumentálsky kostol, Národnú banku Slovenska, budovu Slovenského rozhlasu, ktorá Vás ihneď zaujme svojím unikátnym vzhľadom, je to totiž obrátená pyramída. Po ceste na Bratislavský hrad Vám ešte ukážeme voľakedajšie letné sídlo arcibiskupa, dnešné sídlo vlády SR a prezidentský palác, ktorého história siaha až do roku 1760. Ďalšou zastávkou je Bratislavský hrad, ktorý zároveň susedí s budovou parlamentu SR. Počas 20 minútovej prestávky na hrade si môžete vychutnať nielen nádherný výhľad na Bratislavu, ale aj čarovnú atmosféru barokovej záhrady. Na ceste z hradu uvidíte majestátny most SNP – najdlhší pylónový most sveta a budovu Slovenskej národnej galérie, spolu s jej zvláštnym „premostením“. Ukážeme Vám aj jeden z najstarších hotelov v Bratislave. Dozviete sa aj o tom, ako sa zrodil Slovenský jazyk a o ďalších významných udalostiach, ktoré sú späté s týmto mestom.
Veríme, že Hradný okruh zanechá vo Vás dlhotrvajúci pozitívny dojem z nášho hlavného mesta Bratislavy. Tešíme sa na Vašu návštevu!

NOVINKA! Detský okruh od významného slovenského spisovateľa Ľubomíra Feldeka.
Prevádzkové hodiny:
15.3.-15.6. (09.00 – 18.00)
16.6.-15.9. (09.00 – 18.00)
16.9.-15.11. (09.00 – 18.00)
16.11.-15.3. (10.00 – 16.00)

Lístky si môžete zakúpiť pri našom predajnom vozíku na Námestí Eugena Suchoňa, pri historickej budove Slovenského národného divadla, odkiaľ aj začíname s vyhliadkovými jazdami. Ak ste skupina, odporúčame si jazdu objednať vopred na určitý čas a dátum.
V Bratislave odporúčame navštíviť:
Dóm sv. Martina – korunovačný kostol 11-ich uhorských kráľov vrátane Márie Terézie a ôsmich kráľovských manželiek
Primaciálny palác – so zrkadlovou sálou a zbierkou tapisérií zobrazujúcich starogrécky príbeh o tragickej láske Leandra a Héry
Krenova pasáž – chodník nad priepasťou, tvorený ilúziou/odrazom zrkadiel z „nekonečných stien“ kníh
Vojenské bunkre – z obdobia 2. svetovej vojny
Slovenský národný salón vín – ochutnávka tých najlepších slovenských vín
Bratislavský hrad
Múzeum dopravy
Múzeum hodín
Chrámový koncert, koncert, či divadlo
Pre skupiny odporúčame doobjednať:
Sprievodcu po Bratislave a okolí
Slúchadlá počas pešieho okruhu
Tiež Vám ponúkame možnosť kombinácie so všetkými nami ponúkanými prehliadkami mesta a služieb.

  • Hrad
  • Širšie centrum mesta
Čítať viac

SKUPINOVÁ REZERVÁCIA (od 10 os.)

Objednavka SK

Kapacita

HRADNÝ + PANORAMATICKÝ OKRUH
6 vozidiel: kapacita 144 miest (26,26,27,27,27,11)
OKRUH STARÝM MESTOM
3 vozidlá: kapacita 30 miest (12,12,6 miestne)